Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Místní knihovna

Provozování Místní knihovny je cílem podpory od Středočeského kraje poskytované příjemci formou regionálních funkcí.

Adresa: Pod hájem 64, 273 04 Kačice (budova MŠ)

 

Telefon: 705 129 375
Email: knihovnakacice@seznam.cz

 

 

OTEVÍRACÍ DOBA 

Otevřeno:

ÚTERÝ 8:00 – 12:00 / 13:00 – 17:00

             Dětská čítárna 13:00 – 15:00

ČTVRTEK 14:00 – 18:00

 

Čtenářský klub

Plakát na ČK_2021_2022

rozpis ČK_2021_2022

 

https://kacice-katalog.kkckl.cz/

http://www.ptejteseknihovny.cz/

https://celeceskoctedetem.cz/

https://www.facebook.com/Knihovna-Kačice-738753419794745/

 

Akce knihovny:
Aktuální akce:

 

Sázejte, sklízejte, sdílejte…plakát_Semínkovna_7.10.2021

Pohádková cesta parkem s poslechem
1. kapitola s QR kódem

Až vezmete děti na naši výtečnou kačickou zmrzlinu, nezapomeňte se zastavit v parku.

Při báječném osvěžení si můžete projít Pohádkovou cestu s poslechem kouzelných příběhů Vnučky čaroděje Modromíra – Poprvé v říši pohádek, autoři Martin a Lucie Kučerovi. Pohádková cesta má celkem 29 zastavení, tak vám vydrží možná celé léto. Každá pohádka je dlouhá cca 5 minut, to se ani moc nezdržíte, pokud nebudete chtít :-). Začátek cesty je za infostánkem. Na určitých stromech v parku jsou připevněny QR kódy, vždy s odkazem na jednu kapitolu. Pohádky jsou označeny číselně.

Tip: podívejte se také na stránky http://www.carodejmodromir.cz, najdete tam spoustu aktivit…

Přeji Vám pěknou zábavu 🙂

Lenka Pokorová
knihovnice

 

Ukončené akce:

Plakát Výtvarná soutěž 2021

Vyhodnocení výtvarné soutěže

Rodinná noc s pohádkou

Vážení čtenáři a návštěvníci,

na jarní období bylo v knihovně nachystáno již jednou odložené spaní s hrou, které jsem plánovala v rámci projektu Noc s Andersenem. Tato aktivita se odehrává po celé české republice každoročně z jara, na oslavu narození významného dánského pohádkáře, který se narodil 2. dubna 1805. Bohužel, tato „divná“ doba tuto akci neumožňuje, a tak Vám nabízím připravenou hru do domácího prostředí, s přáním pěkně stráveného společného času. Doufám, že se Vám hra bude líbit a společně si ji užijete!

Hra je vytvořena tak, abyste si nejenom společně četli ale abyste se všichni hlavně dobře bavili, a proto na vás čekají písničky k rozpohybování, tvoření, kvízy, hádanky…

Během hry budete mimo jiné tvořit záložky do knihy. Pokud jednu Vámi vyrobenou záložku přinesete do knihovny, tak tím uděláte radost babičkám a dědečkům, kteří si do knihovny chodí půjčovat knížky. Nejdřív zde vznikne výstavka a pak budou záložky postupně předávány :-).

Motivace:

Kdo si zahraje celou hru a přinese poslední list s vyrobenou záložkou do knihovny (list je možné poslat ofocený nebo naskenovaný, záložku nutno přinést), dostane malou odměnu dle vlastního výběru :-).

Vytištěnou hru si můžete vyzvednout v knihovně nebo si o ní napsat a já vám ji ráda pošlu ;-).

Hrajeme celý měsíc květen!

Keňa očima spisovatelky – online

100 let knihovny

Logo pro knihovnu

Program:

Soutěže, které stále probíhají:

ČTENÁŘSKÁ VÝZVA 2021

ČTENÁŘSKÁ VÝZVA 2020 – vyhodnocení

Chcete objevit zábavnou formou nové a zajímavé knihy? Zapojte se s námi do oblíbené čtenář. výzvy! Přečtěte v průběhu celého roku 20 knih podle 20 daných témat. Více se dozvíte v knihovně. Soutěž je již v plném proudu!

Soutěžíme od ledna do prosince, pro dospělé čtenáře. Vyhodnocení v lednu 2021.

LOVCI PEREL 2021 

LOVCI PEREL 2020 – vyhodnocení

Soutěž je prodloužena do konce ledna 2021. Více informací zde.
Celoroční čtenářská hra pro děti. Soutěžíme od 14.1. do 8.12.

Po přečtení knihy označené perlou a vyplnění otázek, dostanou děti jako odměnu krásnou perlu a knihovnické peníze „Moriony“, které v závěru roku utratí v kouzelném krámku. Protože, každá kniha je perla! Vyhodnocení lovců je plánováno na 10.12. v knihovně.

Nové – podzim:

Čtenářský klub 2020/2021

Začínáme od 1.10. do 26.5. Klub je rozdělen na dvě skupiny pro začínající čtenáře, 1. a 2. třída, a zkušenější, 3. až 5. třída. Klub probíhá 1x za 14 dní v základní škole, v rámci družiny.

Výtvarná soutěž – moje oblíbená knižní postava

Soutěž je určena pro děti od 5 do 13 let. Své výtvarné práce na čtvrtce velikosti A4 nebo A3 můžete odevzdat v knihovně nebo v základní škole. Práce musí obsahovat jméno, věk a kontaktní údaje. Nezapomeňte napsat pár slov o tom, co jste nakreslili. Soutěž trvá od 1.10. do 13.11. Vyhodnocení proběhne na Den dětské knihy, 28.11.2020 na Vánočním jarmarku, nebo bude odměna doručena jinak.

Vyhodnocení výtvarné soutěže

PROJEKTY:

„Celé Česko čte dětem“ – Projekt Pohádková setkání v MŠ 2020/2021

V období od září 2020 do května 2021 budou děti dostávat vždy jednou měsíčně novou pohádku. Po přečtení pohádky některým z rodičů, k ní namalují obrázek, ty nejmladší pak obrázek pouze vybarví. Pohádky s obrázkem pak přinesou zpět do školky, kde si je vyzvednu, a děti za splnění úkolu obdrží malou odměnu (odměny mohou rozdávat i paní učitelky). Společná setkání budou plánována dle aktuální zdravotní situace. Pohádky jsou zaměřeny k výročí 55 let Večerníčku. Slavnostní vyhodnocení plánujeme v červnu 2021, kdy budou všechny děti odměněny dětskou knihou s pastelkami.

„Už jsem čtenář“ – Knížka pro prvňáčka 2020/2021

V období od listopadu 2020 do května 2021, knihovna připraví pro prvňáky nejméně jednu návštěvu knihovny a uspořádá další akce vedoucí k rozvoji zájmu o četbu (společná čtení, besedy s tvůrci knih, výstav apod.). Odměnou za úspěšné absolvování projektu je knížka pro prvňáčka, původní česká novinka, která byla napsána a ilustrována výhradně pro účastníky projektu a kterou nelze v běžné knihkupecké síti minimálně tři roky koupit. Vyhodnocení by mělo být opět v červnu 2021.

 

Čtenářský klub