Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Obecné informace

Ves se rozkládá v nadmořské výšce 385 až 430 metrů (střed 388 m) na levém břehu potoka Loděnice (Kačáku) podél silnice č. 236 Lány-Smečno. Zeměpisná šířka: 50° 09′ 40″, zeměpisná délka: 13° 59′ 23″, PSČ: 273 04. Ve vzdálenosti 1 km vede dálnice D6 Praha-Karlovy Vary s exitem 25 (Slaný, Kačice).

Doprava

  • Silniční doprava – Obcí vede silnice II/236 v úseku Křivoklát – Lány – Kačice – Smečno – Slaný. Ve vzdálenosti 1 km vede dálnice D6 Praha-Karlovy Vary s exitem 25 (Slaný).
  • Železniční doprava – Obec Kačice leží na železniční trati 120 z Prahy a Kladna do Rakovníka. Jedná se o jednokolejnou celostátní trať, doprava byla na trati zahájena roku 1863. Na území obce leží mezilehlá železniční zastávka Kačice.
  • Autobusová doprava – V obci zastavují autobusové linky jedoucí do těchto cílů: Kladno, Nové Strašecí, Řevničov, Slaný, Stochov (dopravci ČSAD MHD Kladno, a.s. a ČSAD Slaný, a.s.).

MAS Svatováclavsko

Místní akční skupina Svatováclavsko

Účel: Podpora udržitelnosti rozvoje v územní působnosti spolku ve prospěch místního partnerství města a obcí, neziskových organizací, drobných podnikatelů, malých a středních podniků a dalších subjektů působících v území, prostřednictvím vlastní činnosti a realizace rozvojových koncepcí a strategií.

www.svatovaclavsko.cz